Шкарпетки

Як правильно вибрати та купити шкарпетки

Купити шкарпетки дуже легко. Просто вибрав виріб по розміру і кольору та й пішов додому. Але якщо до вибору поставитися більш ретельно, то можна дізнатися, що шкарпетки існують у неймовірному різноманітті. Тому у покупців є шанс підібрати продукцію, яка не тільки буде сприяти комфортному життю, але й підкреслить зовнішню індивідуальність людини.

Шкарпетки бувають жіночі та чоловічі. Вони використовуються людьми декілька десятиліть, тому зараз у покупців є вибір серед великого асортименту продукції.

Особливості вибору шкарпеток

Якщо ви бажаєте обирати для себе тільки найбільш підходящі елементи гардеробу, то підбір шкарпеток має відбуватися на основі кількох важливих параметрів, таких як:

 • матеріал виготовлення виробу;
 • форм-фактор шкарпеток;
 • дизайн шкарпеток.

Із чого виготовляються шкарпетки

Шкарпетки українського виробництва та продукція іноземних компаній виготовляються з різноманітних матеріалів, які відрізняються різними експлуатаційними особливостями. Шкіра на стопі та щиколотки у людини відрізняється ніжністю, саме тому потрібно подбати про те, щоб текстильний виріб був приємним на дотик.

Найчастіше оригінальні шкарпетки виробляються з таких тканин:

 1. На 65% із бавовни та на 35% із шовку. Тканина дуже легка та приємна на дотик. Відрізняється міцністю та характерним блиском. Але ціна на шкарпетки з такого матеріалу, як правило, вища. Така продукція доволі часто включається в подарунковий набір шкарпеток.
 2. На 100% із бавовни. Один з класичних варіантів цього предмета гардеробу. Продукція з бавовни відрізняється зносостійкістю, вона чудово пропускає повітря. Якщо тканина правильно оброблена, то вона не може викликати алергічну реакцію у людини.
 3. На 70% із шерсті та на 30% із бавовни. Досить часто з такого матеріалу виготовляються шкарпетки гольфи. Продукція підходить для зимового використання, адже тканина чудово зігріває, а також зберігає тепло протягом тривалого часу в холодну погоду.
 4. На 70% із бавовни та на 30% із льону. Оптимальні вироби, які найчастіше використовуються весною, восени та влітку. Шкарпетки з такої тканини відрізняються високою гігроскопічністю. Влітку вони охолоджують шкіру, а в холодну погоду ‒ зігрівають.
 5. На 95% із бамбуку та на 5% із нейлону. Така тканина відрізняється неймовірною гігроскопічністю. За цим показником матеріал в декілька разів перевищує звичайну бавовну. Ще однією важливою якістю бамбука є антибактеріальний ефект, тому такі шкарпетки часто купляють для маленьких дітей.
 6. На 90% із шерсті та на 10% із шовку. Міцна та приємна на дотик тканина. Як правило, використовується в холодну пору року.

Як вибрати шкарпетки в залежності від одягу

Виробники подбали про те, щоб їхні клієнти могли придбати набори шкарпеток, що складають з зовсім різних моделей продукції. Станом на сьогодні виділяють велику кількість різноманітних шкарпеток, головним критерієм яких є не тільки ціна, матеріал та дизайн з малюнками чи без. Адже довжина та форма також мають велике значення.

В залежності від іншого одягу шкарпетки бувають таких основних різновидів:

 • Під шорти. Цей предмет гардеробу найчастіше використовують під час занять спортом. Тому під шорти рідко використовуються довгі шкарпетки. Найчастіше це звичайні короткі або середні моделі, які ледве покривають щиколотку.
 • Під лофери (туфлі). Якщо підбираєте шкарпетки для літнього гардеробу, то підійдуть короткі моделі, які будуть майже непомітними. А ось взимку можна замовити навіть кольорові шкарпетки, але щоб їх відтінок був не надто яскравим.
 • Під черевики та чоботи. Як правило, таке взуття відрізняється жорсткістю, тому варто подбати про покупку товстих моделей шкарпеток, які будуть чудово захищати як від холоду, так і від потертостей.
 • Спортивні шкарпетки. Для занять спортом часто використовуються різнокольорові шкарпетки невеликої довжини, які чудово облягають ногу. Вони не сковують рухів та сприяють максимальному комфорту.
 • Шкарпетки-невидимки. Форм-фактор таких моделей передбачає використання еластичного матеріалу. Шкарпетки надягаються таким чином, щоб бути зовсім не помітними під взуттям.

Дизайн шкарпеток

Шкарпетки бувають дуже різними в залежності від дизайну. Зараз у покупця є чудовий шанс підібрати для себе модель, яка не тільки підходитиме під інші елементи гардеробу, але й підкреслюватиме індивідуальність людини. В залежності від дизайну шкарпетки можна поділити на:

 • однотонні ‒ класичні моделі, які широко розповсюджені як в домашніх, так і в робочих умовах;
 • візерунчаті ‒ продукція прикрашається стильними візерунками, які роблять її більш цікавою;
 • з малюнками ‒ такі моделі шкарпеток передбачають наявністю різноманітних малюнків, раніше такі моделі продавалися виключно дітям, але зараз є велика кількість шкарпеток з принтом і для дорослих.

Додаткові поради для вибору шкарпеток

Також можна виділити кілька додаткових порад, які дозволяють підібрати оптимальні шкарпетки для свого гардеробу. До низ відносяться:

 1. Особливу увагу приділіть матеріалу виготовлення продукції. Пам’ятайте, що найкращі моделі мають змішаний склад. Шкарпетки з 100% бавовни доволі якісні та приємні на дотик, але погано тримають форму, тому вони не підходять для тривалого використання.
 2. Зверніть увагу на моделі з подвійною резинкою. Такі шкарпетки дуже міцно тримаються на нозі, але вони не передавлюють судини й сприятимуть кращому комфорту.
 3. Зверніть увагу на розмір. Можна брати моделі шкарпеток на розмір більше, вони все одно непогано сидітимуть на нозі, а ось ситуація навпаки є не найкращим рішенням. Надто маленькі шкарпетки постійно сповзатимуть з ноги.

В інтернет-магазині Smth-Underwear.com кожен покупець може придбати для себе прикольні шкарпетки за допомогою онлайн-замовлення. В асортименті представлена величезна кількість різноманітних моделей, серед яких обов’язково знайдуться варіанти для роботи, дому або відпочинку.